4 OTÁZKY, KTORÉ NECHCEM VIDIEŤ A POČUŤ (UŽ NIKDY)

Share Button

Čaká nás niekoľko veľmi náročných dní a tu sú 4 otázky, ktorým sa radšej vyhnite 😀1. Koľko je predaných lístkov?
– Na toto bude vždy odpoveď: „stále málo“. Nieže by nám bolo málo, ale skôr to potom využívame operatívne tak, že dopĺňame vychytávky pre vás. Nebude iba jeden kolotoč, ale dva. Na vstupe nedostanete obyčajnú papierovú pásku a okrem toho aj malú pozornosť… 🙂
– Druhá vec k počtu lístkov – areál bude mať limitovanú kapacitu, pretože nám záleží v prvom rade na vašej bezpečnosti a komforte, takže ak nechcete merať cestu do Trenčína zbytočne, kúpte si lístok vopred, nech nám potom o polnoci nepíšete nadávky do správ, ako to bolo pri zimnej edícii, keď sa lístky vypredali.

2. Aké bude počasie?
– Ja stále hovorím, že už v januári sme objednali slnečno a denne sa modlím ku všetkým známym bohom a božstvám. Ak bude treba zatancujem aj nejaký šamanský tanec. Teraz vážne. Sledujeme situáciu, komunikujeme so SHMÚ a staráme sa o vašu bezpečnosť.

3. Môžeš ma napísať na guestlist?
– Nie. Ak nie si moja mamka alebo babka.

4. Vybavíš mi fotku s Arminom?
– Iste, tebe a ešte 5 tisíc ďalším ľuďom.

Na chvíľu som sa odmlčala, nieže by som to plánovala, ale za ostatné týždne sa toho nahromadilo toľko… Prípravy vrcholia a ja už mám hlavu ako melón z tých otázok, ktoré vyššie spomínam. Dôležitejšie však (nielen pre mňa) je, že sa riešia detaily ohľadom techniky, doťahujú sa kampane, robia sa súťaže, pripravuje sa areál, intrá, vizualizácie, objednáva sa tovar do barov a tisíc ďalších vecí, ktoré súvisia s organizáciou festivalu.

To „SA“ som použila zámerne. Faktom je, že aj keď na oko je za EDMANIOU duo bláznov, je to oveľa väčšmi rozvetvené. Aj keby som chcela, tak nedokážem spočítať všetkých ľudí, s ktorými sme prišli do styku, komunikovali a riešili veci. Všetci títo ľudia však výrazne svojim podielom prispeli k tomu, aby sme už o niekoľko dní boli na EXPE a premieňali polroka príprav na realitu, za čo samozrejme všetkým ďakujeme.

Pri tejto edícii sme zverili technické zabezpečenie stagu do rúk Ministry Rental a pánovi Tučekovi, ktorý prisľúbil úžasnú show. Prezradím, že sa potešil budove, pred ktorou bude stáť stage a využije ju ako súčasť show. Pre rady a tipy na skvelé špeciálne efekty sme cestovali do Prahy do United Music, kde nám poradili team z pražského BarRandova. Veľmi sa teším, ako to všetko bude vyzerať… Ale už teraz vidím, ako budeme tie konfety upratovať z toho štrkovo-trávnatého povrchu. 😀

Teším sa, že máme super team fotografov a kameramanov, ktorí vám prinesú tak horúce reporty, ako to len pôjde. Video obsah vám prinášame už teraz – teasere, spoty… Mali sme tú česť, že pre nás hudbu do teasera vyrobil Michal zo zoskupenia Second Element a do intier pre DJs, ktoré uvidíte až 4. júla na obrovskej LED obrazovke, zložil hudbu Juraj Klička známejší trance fanúšikom ako Driftmoon.

Neoddeliteľnou súčasťou areálu sú stovky metrov plotov, zábran či stovky metrov štvorcových stanov. Už teraz máme naplánované, kedy, ako, kde budú umiestnené. V rámci areálu po prvý raz budeme mať bankomat. Je to pre nás obrovský krok vpred, pretože sa o to snažíme snáď od prvej edície. Terminálov by sme potrebovali príliš veľa, keby máme pokryť komplet všetky naše bary a stánky, takto bude mať každý návštevník možnosť vybrať si penízky, keď mu dôjdu. Dávam do pozornosti aj stánok s merchandise, kde okrem nášho EDMANIA merchu, bude k dispozícii merch priamo od Armina! Poponáhľajte sa preto, aby sa vám niečo ušlo. 😉

Keď už som spomínala stovky metrov štvorcových stanov, tak vám priblížim trošku našu gastro zónu, kde nájdete aj jedlo, ale predovšetkým dostatok tekutín, ktoré sú tak veľmi dôležité pre pitný režim na festivale 🙂 chalani, ktorí majú na starosti bary, už teraz nespávajú, prepočítavajú, objednávajú, dopĺňajú, pripravujú… Perlička – máme objednaných 1000 litrov vodky a ešte pár stoviek „rezervných“ na sklade, keby ste boli príliš smädní. Drinky pre vás bude chladiť 30 chladničiek. Na baroch vás čaká náš skvelý usmiaty team barmanov, nalievačov, čašníčok. V gastro zóne bude pripravené množstvo lavičiek a stolov, aby ste si mohli aj posedieť.

Počas tejto edície ideme po prvý raz nie „tradične“ cucať energiu od výstaviska zo „skrine“, ale máme prenajaté elektrocentrály, pretože by to nezvládli tie ich skrine. Výkon potrebný pre stage je 160 tisíc wattov! Nehovoriac o tom, že v celom areáli chlapci z Fashion Soundu naťahajú kilometre káblov a svetiel, ktoré zabezpečia, aby ste sa nepotkýnali a netápali v tme. Nesmieme zabudnúť na všetkých brigádnikov, helperov, hostesky i ľudí, ktorí nám pomáhajú ako dobrovoľníci.

Všetci tvoríme jeden celok. Jeden team. EDMANIA team, ktorý sa postará o to, aby ste si 4. júla užili Armina van Buuren v Trenčíne na MAXXIMUM!

Share Button

Comments