6 typov ľudí, s ktorými sa stretneš pri organizácii festivalu

Share Button

Milujem svoju prácu a každý jeden deň za ňu vo finále večer ďakujem. Sú však dni, kedy je moja nekonečná trpezlivosť skúšaná viac ako bežne. Občas mám pocit, že by bolo najlepšie to zabaliť, zbaliť sa, ísť niekam ďaleko preč a už nikdy nestretnúť jediného človeka.
To je práca s ľuďmi. A aj o tom je EDMANIA. Vyštudovala som psychológiu, čo sa niekomu môže zdať, že s tým nemá nič spoločné, ale ja si hovorím, že keby ju nevyštudujem, tak ma táto občasná „psychiatria“ položí, pretože ten jeden úžasný deň (vlastne ani to nie celý), ktorý sa snažíme nabiť zážitkami pre našich návštevníkov, to je polroka každodennej mravčej práce. Väčšina ľudí vidí iba to „pozlátko“ – žiarivé svetlá, farebné fotky, krásne videá, usmiatych ľudí, ale občas je to vskutku náročné, najmä vtedy, keď sa dostane moje naivné „ja“ do konfliktu s niektorými typmi ľudí.

1. Spochybňovač
To je človek, ktorý bude mať vždy výhrady k tomu, čo bolo urobené, ako to bolo urobené, prečo to bolo urobené.
Príklady:
Raz je málo reklamy, lebo „ja som o tom nevedel“, potom je reklamy veľa „čakám, kedy na mňa vyskočíte z chladničky“. „Svetlá sú zle rozmiestnené, laserov je málo, prečo ten alebo onen nehrá vtedy a vtedy.“ „Aj tak to nie je ako Magnetic / Tomorrowland (doplňte si ľubovoľný festival, už sme boli porovnávaní asi so všetkými v Európe)…“
V zásade sa môžete postaviť na hlavu a tancovať pri tom lambadu, a? Aj tak nevyhoviete.

2. Všadebolko
To je ten, čo všade bol, všetko videl, všetkému rozumie. Je to nadstavba spochybňovača, pretože tento presne vie, ako by to malo byť správne. Teda, správne podľa neho.
Príklady:
Laserov by malo byť čo najviac a mali by svietiť nonstop. Každá jedna značka zvuku je nedostatočná, ak to nie je L’Acoustics. Všetci manažéri sú idioti, pretože takto zložený časový lineup nie je dobrý.
Vysvetľujete, diskutujete a deriete klávesnicu. Poväčšine nadarmo.

3. Hejteri
Ľudia, ktorým nielenže nevyhoviete, ale vlastne ani neviete, prečo ste nevyhoveli. Len tak z princípu vás nemajú radi, ale veľmi radi o tom povedia celému svetu. Na internete. V anonymite. Ideálne z profilu vytvoreného len pre túto aktivitu.
Príklady:
Neuvediem žiadne, pretože podobne ako pri predošlom type – bolo by to zbytočné dranie klávesnice. Každá energia vynaložená na „pacifikáciu“ hejtera je energia zbytočne premrhaná. Keď som kedysi počula „Ak nemáš hejterov, nie si úspešný“, nevedela som to pochopiť. Teraz to síce tiež nechápem, ale tak… asi sme úspešní 😉

4. Kamoškovia
Väčšinou sú to ľudia, s ktorými sa ani poriadne nepoznáte, stretli ste sa s nimi možno raz v živote, ale ste v ich kolekcii pokémonov na Facebooku, a tak majú pocit, že sú „tí praví“, ktorí by mali od vás dostať lístok zadarmo.
Príklady:
„Čau, ahoj, pamätáš si ma? Stretli sme sa tam a tam, vtedy a vtedy… Nemáš nejaký lístok navyše?“ „Ahoj, ako sa máš? Dlho sme sa nevideli…čo keby sme sa videli na Arminovi? Nejaký free lístoček by nebol?“ „Čau kámo, čo by si potreboval, všetko vybavím, urobím, len teda.. vieš mysli na mňa, keď budeš robiť guestlist.“
Budem úprimná – moji priatelia, ktorí by si zaslúžili lístok zadarmo, sa na to ani neopýtajú, pretože dobre vedia, koľko úsilia a času vkladáme do príprav. Mnohí mi dokonca povedia: „Kúpim lístok a podporím akciu, zaslúžite si to.“

5. Predavači vzdušných zámkov
S tým, ako rastiete, rastie počet ľudí, ktorí sa chcú viezť. Majú pocit, že ste skvelým zdrojom financií (fakt neviem prečo) a snažia sa nájsť spôsob, ako na vás zarobiť – ideálne čo najviac.
Príklady:
„Povedz mi, koľko ťa stojí hento a ja ti poviem, za koľko ti to vybavím ja“. „Máme toto a tamto, povedz, koľko mi dáš za to?“
Ja rozumiem, že v dnešnej dobe, ako sa hovorí, ani kura nehrabe zadarmo, ale všetko má svoje hranice. Mám rada seriózny prístup a férové jednanie. Je to biznis, ale ak nie sú spokojné obe strany, nie je to dobrý biznis.

6. Fanúšik
Posledný typ, ktorý uvádzam, je človek – skutočný fanúšik. To je presne ten dôvod, prečo som to ešte naozaj nezabalila, aj keď, ako píšem vyššie, občas sa tá chuť vyskytne.
Príklady: dávam obrázkové príklady, pretože jeden obrázok je viac ako tisíc slov.
Ste to VY, pre ktorých to robíme!

Share Button

Comments