Aj my sme „len“ ľudia…

Share Button

Neviem, ako je to možné, ale väčšinou ma písať nový príspevok donúti práve niečo negatívne. Ono je to asi tým, že to pekné zvyčajne vidíte aj vy, ale to nie úplne pekné, miestami to môžeme nazvať aj škaredé, nevidíte.

O tom, čo robíme, ako robíme, ste si už mohli prečítať dávnejšie, ak nie odporúčam históriu #EDMANIAblogu. To, že sa vám – fanúšikom snažíme vyjsť v ústrety všetkými možnými spôsobmi, ako to len ide – nie sú len prázdne reči, ale sú za tým aj reálne skutky.

Preto sme napríklad spustili ISIC zľavu pre študentov. „HURÁ“, povedali ste si viacerí, ktorí máte vďaka študentskému životu hlbšie do vrecka. Ale to už ste nevideli správy, ktoré hovorili o tom, že je to diskriminácia pracujúcich. Neviem ako vy, ale ja vidím zásadný rozdiel medzi študentom, ktorého živia rodičia, má priradené obmedzené vreckové a je rád, keď si mesačne privyrobí pár eur, a na druhej strane pracujúcim dospelým človekom, ktorý by oficiálne podľa zákonov v tomto banánistane mal zarobiť minimálne niečo vyše štyroch stoviek.

Dobre, to však nie je všetko. Bolo nám jasné, že na tejto zľave sa budú snažiť niektorí šikovnejší jedinci zarobiť, ale že to dospeje do bodu, kedy nám napíšu, že chcú vrátiť peniaze – zľavu – z lístka kupovaného v decembri, to sme naozaj nečakali. Oh, áno. Kúpili lístok za najmenej, ako sa dalo, ale aj tak by chceli 15% späť. Odpoveď nie, zľava platí od XX, nebola akceptovaná. Pomohlo až prirovnanie, ktoré vám tu pre jemné pousmiatie odcitujem: „V decembri som kúpila v Tescu Lenor za plnú cenu, ale teraz je v akcii, čo myslíš, že mi povedia, keď prídem na informácie, že chcem vrátiť peniaze?“

Už sme akosi prijali, že napriek tomu, že je v tejto chvíli na EDMANIA OPEN AIR 2018 oznámených takmer 30 zahraničných mien, je to niektorým #stálemálo. Berieme. Ale to ozaj má niekto pocit, že sme vyhrali v lotérii? Chcieť, aby sa pridal Steve Angello, je síce krásne, ale nie je to akcia na šampóny v Lidli 2+1 zadarmo. Aj nás potešilo vystúpenie Swedish House Mafia na Ultra a tiež máme svoje sny, ale sú chvíle a oblasti, kedy vieme, že sa treba držať pri zemi. A táto je jednou z nich. S budgetom v podstate denne čarujeme a snažíme sa vyčarovať ten najúžasnejší zážitok, ktorý budete môcť v lete na Slovensku v rámci tanečnej hudby zažiť, ale bohužiaľ, bez Swedish House Mafia. Budú musieť stačiť dve tretiny SHM.

Nuž, na záver som si nechala absolútnu perlu zo správ na Facebooku. Viete dobre, že sa snažíme odpisovať čo najskôr, ako to len ide každému – či je pracovný deň alebo víkend, snažíme sa. Občas to však nevyjde a potom to vyzerá nejako takto:

Áno, dovolili sme si mať nedeľu ako obyčajní ľudia. Občas si aj my dovolíme vypnúť telefóny a neriešiť prácu. Stáva sa to naozaj veľmi výnimočne, ale prečo by to malo byť niečo za čo si zaslúžime vulgarizmy? Keď voláte do hocijakej veľkej firmy cez víkend, dvihnú vám? Ešte aj infolinky majú svoje „otváracie hodiny“ a tiež na víkendy niektoré vypínajú. Keď píšete hocikam inam na FB, dostáva sa vám odpoveď ihneď? Zrejme nie.

Robíme najviac, ako vieme. Najviac, ako je v našich silách. Ale toto sú veci, ktoré nám berú chuť do práce, motiváciu robiť niečo pre našich fanúšikov a pridávajú obavy z prijatých správ. Tak poďte teraz do nás – vy, tí naši ozajstní fanúšikovia a trošku nás povzbuďte, lebo chvíľami to ozaj nie je ľahké.

Share Button

Comments