Drahší lístok neznamená hneď Hardwella na zimnej EDMANII

Share Button

Milí naši fanúšikovia, dlhšie som sa neozvala. Hneď po Arminovi sme sa ponorili do papierovačiek, hľadania možností, riešenia ďalších mien a aktívnych príprav na ďalšiu edíciu. Popritom sme si dali na chvíľku „dovolenku“, aby sme si oddýchli a načerpali sily do nasledujúcich mesiacov.
V rámci príprav zimnej EDMANIE bojujeme s limitovanou kapacitou hál EXPO CENTRA. Vymysleli sme spôsob, ako nejaké to miesto ušetriť, ale aj napriek tomu, haly nevieme nafúknuť a určite tam nechceme pchať silou mocou päť tisíc ľudí. Bolo by to na úkor vášho pohodlia i bezpečnosti.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo v halách EXPO CENTRA nikdy Hardwell, ani nikto podobný nikdy nevystúpi. Druhý dôvod je, že haly síce vyhovujú úplne dokonale nášmu konceptu dvoch rovnocenných stageov, ale nevyhovujú požiadavkám, ktoré takí umelci majú na techniku. V hale by sme nepostavili taký megalomanský stage ako v lete pre Armina a myslím, že sami uznáte, bola to škoda, keby niekto ako Hardwell či Above & Beyond, ktorých spomínate najčastejšie, nedostali taký stage, aký si zaslúžia. EXPO CENTER má svoje limity, ale je pre nás „domovom“, preto ho pre zimnú edíciu určite nechceme meniť.

Nuž a teraz prejdem k tomu, čo nielen mňa dlhšie „trápi“. Je to cena lístka. Už pri Arminovi ste sa niektorí sťažovali, že 49,99€ na mieste je veľa. A teraz, keď sme spustili predpredaj s cenou vyššou ako v minulosti, očakávate „viac“.

Áno, je jasné, že sme latku nastavili vysoko, ale priatelia, poďme sa trošku poohliadnuť po Slovensku a iných eventoch. Nechcem, aby ste to brali, že útočím na konkurenciu – nikoho tu ako konkurenciu nevnímam, s každým z promotérov radi spolupracujeme, ich prácu obdivujeme a radi podporíme, pretože čokoľvek, čo sa tu na Slovensku robí pre fanúšikov tanečnej hudby, je vo finále len plus pre celú domácu scénu.

Ale teda nech slúžia ako fajn prirovnanie eventy, ktoré sa tu na Slovensku robia zväčša s jedným či dvoma zahraničnými menami, niekedy tanečné festivaly bez zahraničných mien, inokedy len komunitné eventy s domácimi DJs a lístky stoja od 15€ do 30€.

Dobre, takže už vieme, koľko stoja lístky inde. Poďme si vymenovať veci, ktoré sú u nás iné ako inde. Komfort – u nás si máte, kde sadnúť, kde si oddýchnuť. Chill zóna je medzi vami veľmi populárna, ale taktiež oceňujete možnosť posedenia pri baroch. Komfort na tanečnom parkete – nikdy sme to s kapacitou neprepískli aj kvôli vášmu pohodliu, ale samozrejme aj vašej bezpečnosti. Niečo navyše – vždy vám dávame, či už priamo na evente alebo ešte pred ním, niečo viac. Napríklad spomeniem samolepky na autá, ktorých sme za rok rozposlali ZADARMO fanúšikom cca. TISÍC, náramky – tých sme rozposlali a rozdali už takmer desať tisíc, na Arminovi sme vám rozdávali tetovačky, okrem toho ste sa na oboch letných edíciách mali možnosť voziť na kolotočoch zadarmo, v zime ste mali k dispozícii kútik so zábavnými atrakciami (gyroskop, racing simulátor a iné). Robíme pre vás FOTO kútik, kde sa môžete odfotiť a fotku si na pamiatku vytlačiť.

Žiadna EDMANIA nebola o JEDNOM zahraničnom mene, minimom bola tá s Arminom, kde sme mali „len“ 4 zahraničné mená. Zvyčajne je tých zahraničných mien výrazne viac.

V skratke vymenujem všetky zahraničné mená (české považujem za domáci support), ktoré sme vám za našu kratučkú históriu priniesli (zoradené abecedne):
Alexander Popov, Andrew Rayel, Armin van Buuren, Ben Gold, Blasterjaxx, Curbi, David Gravell, David Gravell, Ferreck Dawn, Firebeatz, Gregori Klosman, Chris Davies, Jerome Isma-Ae, Joey Dale, Jochen Miller b2b Husman, Jordy Dazz, Jorn Van Deynhoven, Julian Jordan, KhoMha, Major 7, Mark Sixma, MaRlo, Matisse & Sadko, Omnia, Orjan Nilsen, Protoculture, Redondo, Rodg, Ruben De Ronde, Sander van Doorn, Sneijder

Priatelia, matematika nepusti 1+1=2, takže keď máte nie jedno, ale viac zahraničných mien, tak náklady sú niekde úplne inde, keď si k tomu prirátate všetky sprievodné aktivity, ktoré som vyššie spomenula a limitovanú kapacitu, je absolútne logické, že sme pristúpili k zvýšeniu počiatočnej ceny vstupenky za zimnú edíciu.

Verte, že si za vaše peniaze nekupujeme nové autá, nestaviame vily na Slavíne a nechodíme na dovolenky na Maldivy. Všetky peniaze investujeme do rozvoja EDMANIE. Preto nás mrzí, že sa vám zdá nefér, že sme cenu vstupenky zvýšili, ale verte, že je to len preto, aby sme vám opäť mohli priniesť ďalšiu nezabudnuteľnú noc plnú skvelej muziky s úžasnou show.

Takže aj keď je cena momentálne na začiatku predaja 24,99€, môžem vám zaručiť, že 8. decembra 2017 v Trenčíne Hardwell nevystúpi. Vystúpia iné, zaujímavé mená, ale EDMANIA nie je len o nich. Je o tých detailoch, na ktoré myslíme, o veciach, ktoré pre vás robíme a atmosfére, ktorú spolu vytvoríme. EDMANIA je nie nadarmo festival so srdcom – vkladáme ho do našej práce. EDMANIA je zárukou vynikajúceho audio-vizuálneho zážitku a ten za tých necelých 25, 30, 35, ale aj 40 eur naozaj stojí, môžete mi veriť.

Share Button

Comments