Povzdych nad tanečnou scénou na Slovensku

Share Button

Veľakrát bojujem sama so sebou, či je naozaj správne si otvoriť ústa a riešiť niektoré veci „nahlas“ alebo ich riešiť iba v zákulisí. Ono sa toho deje strašne veľa, čo bežný návštevník tanečných eventov nemá šancu ani trošku vnímať. Tým, že sa v tom denne pohybujem, dostáva sa ku mne toho naozaj strašne veľa a občas to musím vyventilovať.

Za posledný týždeň sa toho na tej „našej“ skromnej, malej slovenskej scéne dialo celkom dosť. Celý Facebook (moja bublina tanečnej scény) žila videom z Tomorrowlandu, v ktorom bol Salvatore Ganacci – mimochodom jeden z DJs, ktorý hral na EOA18. 9 z 10 odborníkov sa vyjadrovalo, ako inak, negatívne. Pre všetkých bol jasný „feťák“, „cirkusant“ a mnoho iných prívlastkov, ktoré ani nie je možné publikovať. Všetci vedeli, prečo to robí a kto to je, preto ho riešili. Alebo aj nie?

Na chvíľu bol teda najväčším a najpálčivejším problémom tanečnej scény na Slovensku práve Salvatore Ganacci. Nie drogy na akciách, nie DJi, ktorí hrajú všade, nie neoriginálne DJské sety, nie nepoctiví promotéri a organizátori eventov.

Nuž a tu prichádza môj hlavný povzdych nad udalosťami z tohto týždňa. EDMANIA sa zrodila v roku 2015, kedy si Slovensko zažilo prúser gigantických rozmerov vďaka spoločnosti Celebration.sk a zrušenému Only Open Air festivalu na Zlatých Pieskoch. Od začiatku sme doslova BOJOVALI, aby sme si získali dôveru. Dôveru zahraničných manažmentov DJs, dôveru slovenských DJs, ale predovšetkým dôveru fanúšikov. Boli chvíle, keď sa ku nám dostávali info, že sa hovorí o tom, ako sa EDMANIA zruší a pod. Vyvracať v situácii, keď sa eventy rušia zo dňa na deň, takéto informácie, bolo naozaj náročné. Ešte náročnejšie bolo naozaj vybudovať si dôveru. Teraz po 3 rokoch intenzívnej práce, komunikácie, každodennej interakcie s fanúšikmi, dodávateľmi, manažérmi, DJmi, mám pocit, že tú dôveru už máme.

Čo však znamená dôvera týchto všetkých ľudí pre nás? Je to predovšetkým obrovský záväzok. Záväzok – neposrať to. Lebo nič nie je jednoduchšie, ako robiť chyby, pokašlať niečo, zbaliť sa, vypnúť telefón, neriešiť a na chvíľu sa „zakopať“ pod zem.

A viete prečo mňa a ostatných slušných promotérov na Slovensku toto skutočne vytáča? Doba je ťažká aj bez toho, že nám ľudia z vlastných radov (nezodpovední promotéri a organizátori) hádžu polená pod nohy. Takíto promotéri robia hanbu tým poctivým / kazia meno tanečných akcií pred fanúšikmi tanečnej hudby, tiež pred širokou verejnosťou (lebo len takýto prúser sa dostane do TV novín na Markíze, ale nie dobre vykonaná práca), aj pred profesionálmi v odbore (od DJov, cez manažérov až po rentalové firmy).

Nie, neberte to, že sa sťažujeme ako EDMANIA. Berte to tak, že je to naše vyznanie a vďaka za vašu dôveru, ktorú nikdy nechceme sklamať a rovnako je to ocenenie všetkých poctivých promotérov, ktorých je tu bohužiaľ menej, ako by si scéna zaslúžila.

Share Button

Comments