Prihováram sa Vám prvý krát

Share Button

Prihováram sa ku Vám po prvýkrát a tento blog bude patriť teda mne 🙂

Niekedy na jar 2015 som po prvýkrát riešil booking „väčšieho“ mena…..a dnes, keď počujem jej „RULETA“ /mimochodom tak 10x za deň – až tak to rádiá s radosťou púšťajú/ smejem sa…..každý musíme nejako začať…krok za krokom….prezradím – má rada gumené medvedíky. Po nej prišiel Don Diablo a jedna úžasná party „na dvore“ – tak sme to volali. A práve vtedy vznikla myšlienka urobiť niečo väčšie. Niečo, čo budú mať ľudia radi a ocenia, že môžu 2 x v roku zažiť jedinečný festival. Áno, na slovenské pomery jedinečný. Kto na festival elektronickej tanečnej hudby prinesie toľko zahraničných mien ako my? To nie je nejaké vychvaľovanie, to je realita…to je práve tá naša jedinečnosť, lebo sme si hneď od začiatku povedali, že aj toto malé Slovensko si zaslúži zažiť festival na úrovni…..nikdy sa nebudeme porovnávať s „veľkými“ menami, resp. festivalmi na Slovensku. Rešpektujeme ich, uznávame ich kvality a vieme, kde je naše miesto a naše hranice.

December 2015, júl 2016, december 2016, júl 2017 – všetky tieto edície náš učili a tiež ukázali, kde sú naše chyby. Nikto z nás po narodení nebehal, nerozprával…. Všetko chcelo svoj čas. A aj my potrebujeme svoj čas, aby sme rástli.

A máme jednu zásadu – vždy budeme rešpektovať konkurenciu. Skôr ako si zvolíme termín edície, obzrieme sa. Lebo si uvedomujeme, že tento trh /vrátane českého/, nedáva kapacity na to, aby sme v jeden termín robili festivaly na dvoch, troch miestach. Aj o tom sme my – nechceme robiť veci na silu – ale robiť veci s radosťou a pre Vás.

O 5 týždňov vypukne zimná edícia. Áno, zostáva nám už len pár dní na to, aby sme každého presunuli z letiska do Trenčína. Keď to zrátame sú to tisícky kilometrov – pre jeden obrovský zážitok. Zážitok pre Vás. 11 hodín, kedy si /dúfame 😊/ nikto z Vás nesadne, pretancuje a prežúruje celú noc. Lebo to robíme pre Vás – lebo si vždy vážime každého jedného fanúšika. Neobjavilo sa v line up-e Vaše obľúbené meno? – no nedá sa všetko. Za tie 3 roky sme toho na Slovensko priniesli až-až a možno na to Vaše meno príde rad nabudúce.

Popri prípravách na zimnú edíciu sme si dali jeden veľký cieľ a obrovskú výzvu – pripraviť skutočný letný festival a VÍKENDOVÝ. Ak si niekto myslí, že to je maličkosť – oups – nie je to žiadna sranda. Už teraz riešime každý jeden detail, čakajú nás hodiny stretnutí, hľadanie ľudí, ktorí môžu akýmkoľvek spôsobom prispieť k atmosfére festivalu…jednoducho – zasa myslíme na Vás a na to, aby sa festival EDMANIA natrvalo zapísal do Vašich sŕdc a mali ste potrebu si do kalendára poznačiť dva významné dátumy 😊 lol, to je asi už samochvála – či ?……..kľudne nás zhejtujte, napíšte…..radi čítame Vaše komentáre… lebo nás inšpirujú a hlavne vzdelávajú…..niekto povie, nečítajte to….ale ja osobne si vždy hovorím – je to škola. Obraz toho, či tú prácu robíme dobre. Či to má zmysel, alebo by bolo lepšie sa z trhu upratať a prenechať miesto iným.

Line up leta 2018. Tak to je to najťažšie čo nás čaká. Lebo Vás nechceme sklamať, nechceme stratiť Vašu dôveru. A preto čítam/čítame Vaše komentáre. Najradšej by sme pozvali všetko čo sa len dá. Len tá matematika nepustí. Tých 7777 ľudí, ktorým chceme dať šancu prežiť festival EDMANIA jednoducho nezaplatí tie všetky „veľké“ mená. A teraz ste sa pozastavili – prečo to neurobíte na letisku? Veď Pohoda tam zmestí 30 000 ľudí…..neurobíme. Lebo nie sme multižánrový festival a uvedomujeme si, koľko fanúšikov má tanečná hudba v tejto lokalite…..a zasa hejty… Už som to počul minule – neveríte si! Nie, veríme. ALE vnímame realitu a zostávame pri zemi. Robíme festival, ktorý raz chceme robiť aj pre Vaše deti. Stačí si prelustrovať históriu festivalov v rámci SK/CZ trhu…..boli, prišli s veľkou slávou…odišli….najhoršie bolo, keď Vás oklamali a Vy ste stratili dôveru……

Ak má niekto z Vás pocit, že to vie robiť lepšie – napíšte nám, zavolajte….nájdeme si čas na kávu…. Ako som spomínal vyššie – aj my sa učíme!
Vidíme sa 08.12.2017 v Expo centre. A prezradím – práve tam odhalíme prvé mená letnej edície a dáme do predaja prvé vstupenky za tú najlepšiu cenu. Aký skvelý darček pod stromček 😊A aby toho nebolo málo – na otváračku letného festivalu privezieme autobus hudobníkov 🙂

Váš Miro 🙂

Share Button

Comments