Armin van Buuren

Je to človek, ktorý je poháňaný nespútanou a vytrvalou láskou k hudbe. Armin van Buuren je rodený perfekcionista, snaží sa zostať na vrchole scény a pomáha ju stavať. Je jeden z najvplyvnejších postáv elektronickej hudby po celom svete. Aj keď žije neobyčajný život ako jeden z najpopulárnejších svetových DJov, on vždy zostáva nohami na zemi. Armin van Buuren je neustále v pohybe, či už v hudobnej tvorbe, v štúdiu, na ceste do klubov alebo festivalových show po celom svete.

Armin: „Nie je to len láska k hudbe, je to moja vášeň. Je to moja záľuba a moje hobby. Je to o spôsobe života. Hudba je nevyhnutná pre môj život. „

Už viac ako 20 rokov, Grammy nominovaný Holanďan, žije v rytme medzinárodného úspechu. Jeho úspešnosť v DJ Mag Top 100 DJov sveta bola výsledkom vernosti fanúšikov, jeho kreativity v štúdiu, vytrvalosti, s ktorou organizuje jeho každotýždňový rozhlasový program “A State Of Trance“ a energie, ktorú so sebou prináša. Aj napriek silnému tlaku, ktorý je súčasťou označenia najpopulárnejší DJ sveta, sa Armin vždy zamerial na hudbu. A to je presne to, čo ho stále udržiava v chode.

 

DJ

Bez ohľadu na to, ako dlho Armin Van Buuren cestuje, akonáhle vstúpi za svoj DJ pult, kladie najväčší dôraz na hudbu. Akonáhle zaznie prvý tón jeho skladby, všetko sa rozsvieti a skandovanie zaplní celý priestor. Všetci sa stanú vedkami toho, ako sa stane súčasťou hudby a splynie s ľuďmi okolo neho. Jeho sety sú skutočne jedinečným zážitkom. Spája masy a to nie len na koncertoch v jeho náročnom programe ale taktiež v jeho projekte ‘Armin Only’ a ‘A State of Trance’.

Jeho rušný život ako Dja inšpiruje nespočetné množstvo ľudí, či už osobne alebo profesionálne. V roku 2009 holadský autor Coen Bom vydal o Arminovi životopis z jeho ciest, ktorý nazval ‘Eén op één’ alebo teda ‘Armin Only’, ktorý poukazuje na Arminov hektický život a snaží sa nájsť tajomstvo jeho úspechu.

V októbri roku 2012, vychádza oficiálny dokument ‘A Year With Armin van Buuren’, ktorý bol zameraný na významné obdobie jeho života, ponúka jedinenčný pohľad do jeho zákulisia a súkromia, ako superstar a DJ, ktorý stále inšpiruje ľudí okolo seba.

Armin má tu česť vystupovať na najväčších a najlepších celosvetových festivaloch, kluboch, eventoch a show. Za jeden z najväčších úspechov však považuje účasť na korunovácii kráľa Willema Alexandra a kráľovnej v Holandsku v roku 2013. Spolu s orchestrom vystúpil pred monarchiou a 15 tisíc divákmi so skladbou ‘The Bolero’. Počas korunovania kráľ a kráľovná prekvapili celý dav a začali tancovať spolu s Arminom.

Niet pochýb o tom, že ďalším významným vrcholom jeho kariéry bolo účinkovanie v júni 2010 počas slávnostného ceremoniálu pre holandský národný futbalový tím. Aj napriek tomu, že holandský tím prehral vo finále Majstrovstiev sveta vo futbale, oslavovali ako by vyhrali, spolu s 200,000 divákmi.

V roku 2013 Arminova kariéra dosiahla ďalší miľník, keď ako umelec tanečnej hudby mohol hrať v Madison Square Garden. Udalosť bola úplne vypredaná, čo pre neho znamenalo neopísateľný úspech.

Potom, čo v roku 2013 skončila letná sezóna (spolu s jeho rezidentúrou v najväčšom svetovom klube Privilege na Ibize), Armin odštartoval novú ‘Armin Only’ world tour s albumom ‘Intense’ v spolupráci s divadelným režisérom Josom Thieuom. Show sa odohrávala na viac ako 33 miestach, a to nápríklad v meste Kiev, Mumbai, Petrohrad, Helsinky, New York, Toronto, Mexiko City, Sydney, Johannesburg a ďalšie. Turné prinieslo unikátny a exkluzívny formát, celkovo ho navštívilo viac ako 500,000 návštevníkov na 5 kontinentoch. Bol vytvorený aj tzv. ‘Road Movie’, ktorý zdokumentoval exkluzívne zábery zo zákulisia.

V roku 2014 začal Armin úspešný pobyt na slávnom Ushuaïa Beach Hoteli na Ibize, kde hral každý štvrtok večer od júna do septembra po boku najlepších Djov zo spoločnosti Armada Music. Po pobyte vydal kompiláciu s názvom ‘A State of Trance at Ushuaïa Ibiza’, ktorá pripomínala jeho sezónu na Ibize.

Akoby mu nestačilo, Armin sa o rok neskôr vrátil naspäť do Ushuaïa Beach Hotel. Jeho výkony sa v strede týždňa stretli s obrovskými vášňami medzi jeho fanúšikmi, čo viedlo k vytvoreniu druhého diela série ‘A State of Trance at Ushuaïa Ibiza 2015’.

26. januára 2016 spravil Armin svojim fanúšikov ďalšiu veľkú radosť keď oznámil prvé dva termíny jeho Armin Only world tour. Koncom roka oznámil, že v roku 2017 a to 12. a 13. mája predstaví svoju ‘The Best of Armin Only’ show v Amsterdam Aréne, kde oslávi 20 rokov svojej kariéry. Obidva termíny boli okamžite vypredané.

 

THE RADIO HOST

To, čo začalo ako posadnutosť pre rozhlas sa premenilo na viac ako 37 miliónov poslucháčov, viac ako 100 FM staníc a fanúšikov z viac ako 84 krajín. V júni 2001, Armin van Buuren vysielal svoju prvú epizódu  ‘A State of Trance ‘. O štrnásť rokov neskôr, stále hosťuje svojim 2-hodinovým programom, kde objavuje novú hudbu pre svojich fanúšikov. Pravidelnými show sú ‘Tune of the Week’, ‘A State of Trance Radio Classic’, a ‘Future Favorite’, kde sa môžu fanúšikovia online zápajať a hlasovať.

Armin vytvoril svetové turné založené 650. epizódou ASOT začiatkom roku 2014, 8-týždňovej turné sa konalo v januári, februári a marci 2014 a zahŕňalo deväť koncertov v krajinách po celom svete, s udalosťami vysielanými naživo na „A State Of Trance” stránkach.

V nadväznosti na úspech ASOT bol vytvorený ďalší koncept v roku 2015 v súvislosti s ASOT Epizódou # 700. Armin van Buuren sa stal prvým DJom, ktorý mal svoj vlastný festival: najväčšie trance festivalové turné v histórii.

Každý rok sú poslucháči vyzvaní, aby hlasovali za svoje obľúbené skladby roka, tzv. ,A State of Trance Top 20 ‘. Každá skladba končí v tzv. ‘A State of Trance Year Mix’, ktorý je zverejnený na konci roka. Týždne editácie a mixovania sa spojili v dvojhodinový mega mix, ktorý v sebe nesie viac ako sto trackov. Do dnešného dňa bolo predaných viac ako sto tisíc kópií. Okrem toho Armin vytvoril aj tzv. ‘A State of Trance Classics’, show, ktorá pokračuje do dnes.

Každú nedeľu je Armin hosťom show ‘A State of Sundays’ v jednej z najväčších rozhlasových staníc v USA: Sirius XM Satellite Radio. Vo svojich projektoch  ‘A State of Trance shows‘ a taktiež ‘A State of Sundays‘ neustále zapája ďalších talentovaných Djov a umelcov.

V roku 2017, Armin van Buuren otvára úplne nové rozhlasové štúdio pod vedením Armada Music v Amsterdame, z ktorého ’A State Of Trance’ epizódy budú vysielané v priamom prenose.

 

Producent

Zakaždým, keď nie je na turné, alebo svoj deň netrávi ako otec so svojou dcérou a synom, sa Armin uzamkne sám v štúdiu. Dáva tak zmysel svojmu slávnemu citátu: „Nebuď väzňom svojho vlastného štýlu“. Stále preskúmava hranice EDM cez jeho originálne remixy. Niektoré z jeho najobľúbenejších diel ako napríklad ‘Communication’, ‘Burned With Desire’, ‘Blue Fear’, ‘Shivers’, and ‘Yet Another Day’ sa stali klasikami a odolávajú skúške času.

Za jeho najväčšie úspechy považuje Armin van Buuren albumy ‘76’ (2003), ‘Shivers’ (2005), ‘Imagine’ (2008), ‘Mi-rage’ (2010), ‘Intense’ (2013) a ‘Embrace’ (2015). Album ‘Intense’ bol v Holandsku nominovaný za nalepší tanečný album. V nádväznosti na jeho ,Mirage’ album, ktorý predstavoval spoluprácu s izraelským huslistom Miri Ben-Ari, austrálskym duom Nervo a spevákmi ako Trevor Guthrie, Emma Hewitt, Laura Jansen, Fiora a ďalší. ‘This Is What It Feels Like’ ft. Trevor Guthrie (prvý singel z albumu) bol nominovaný na cenu Grammy za najlepšiu tanečnú nahrávku a taktiež získal nomináciu na kanadskú Juno Award. Stál pri vytvorení oficiálneho remixu ‘Game Of Thrones Theme’ v spolupráci s priekupníkom EDM žánru Jean-Michel Jarre.

Album ,Embrace’ sa niesol v duchu spolupráce s Mr. Probz (‘Another You’), Hardwell (‘Off The Hook’), Cimo Fränkel (‘Strong Ones’), jazzovým trúbkarom Eric Vloeimans (‘Embrace’), holandskou kapelou Kensington (‘Heading Up High’), britským pesničkárom BullySongs (‘Freefall’ and ‘Caught In The Slipstream’) a kolegom Gavin DeGraw (‘Looking For Your Name’). „Každý z nástrojov, ktoré vidíte na obálke albumu, bol nástroj skutočne použitý na albume! Pokúsil som sa vytvoriť tanečnú hudbu s využitím všetkých týchto rôznorodých nástrojov. Chcel som vytvoriť niečo veľmi vzrušujúce nielen pre mňa, ale aj pre všetkých milovníkov hudby. Dúfam, že sa vám bude páčiť. “ Súdiac podľa reakcie publika sa mu to naozaj podarilo.

V júni 2016, Armin van Buuren oznámil uvedenie úplne nového konceptu pod názvom ‘Old Skool’ mini album inšpirovaným trackom ‘Old Skool’ z albumu ‘Embrace’. Výsledkom je vtiahnutie fanúšikov späť na miesto, kde sa odohráva kus histórie tanečnej hudby.

 

Majiteľ značky

V roku 2003 sa objavili plány vytvoriť vlastnú nahrávaciu spoločnosť: Armada Music. Spolu s Maykelom Pironom a Davidom Lewisom (Ar-Ma-DA), Armin vybudoval základy jedného z najúspešnejších nahrávacích spoločností na celom svete. Armada Music sa stala domovom viac ako 20 značiek a uvoľňuje produkcie najväčších mien v tomto odvetví a taktiež nových rastúcich talentov. Značky ako Armada Trice, Armada Deep, Armada Captivating, and The Bearded Man sa stali hlavnými piliermi nahrávacej spoločnosti.

Počas trinástich rokov svojej existencie, sa Armada Music stala jednou z najviac rôznorodých nahrávacích spoločností elektronickej hudby, s viac ako 80 zamestnancami, ktorí pracujú na zabezpečení rastu Armady.

Napriek jeho hektickému rozvrhu Armin naďalej slúži značkám ako A&R z Armind, Who’s Afraid Of 138?! a A State of Trance.

http://www.arminvanbuuren.com/
https://www.facebook.com/arminvanbuuren
https://twitter.com/arminvanbuuren
https://www.youtube.com/user/arminvanbuuren
https://www.instagram.com/arminvanbuuren/
https://play.spotify.com/artist/0SfsnGyD8FpIN4U4WCkBZ5