FERRECK DAWN V ROZHOVORE: MOJE SRDCE STÁLE BIJE PRE TECHHOUSE

Share Button

V piatok 8. decembra zažije EDMANIA už svoje tretie halové pokračovanie. EDMANIA 2017 sľubuje kvalitný lineup, skvelú audiovizuálnu show, vynikajúcu atmosféru a to všetko na dvoch stagoch! V rozhovore sme vyspovedali Ferrecka Dawna, ktorý sa ku nám opäť vracia.


Ahoj Ferreck, na EDMANIA festival prichádzaš po druhý raz a mali sme ťa aj na našej klubovej edícii. Ako sa ti páči Slovensko a naše publikum?
Milujem Slovensko! Oba razy to bola úžasná zábava, po prvý raz na festivale, kde som hral warmup set. Druhá show bola v Enjoy clube v Žiline. Obe som si naozaj užil. Party v klube bola naozaj skvelá, hral som dlhší set ako zvyčajne a ľudia si to naozaj užívali!

Stal si sa známy vďaka hitu s Redondo „Love Too Deep“. Teraz sa tvoj sound jemne zmenil. Prečo?
Bol som producentom techhousu. Pred Love Too Deep som mal viacero releasov vo vydavateľstve Toolroom records, všetko techy tracky. Po Love Too Deep som spravil ešte niekoľko komerčných spoluprác, ale uvedomil som si, že moje srdce stále bije pre techhouse, takže sa opäť vraciam k tomuto soundu. Nie príliš undergroundovému, snažím sa o to najlepšie z oboch, spájať techy groovy s vokálmi tak, aby to bolo použiteľné pre široké publikum.

Sledujeme tvoju kariéru a vidíme, že si veľmi aktívny. Máš niečo nové, na čo sa môžeme tešiť?
Mám kopu muziky, ktorá pôjde von na labeloch ako Toolroom, Tube & Bergerov Kittball, Low Steppov Simma Black, Danny Howardov Nothing Else Matters and Spinnin‘ Deep! Takže naozaj množstvo hudby!

Kde hľadáš inšpiráciu pre produkciu?
Počúvam veľa r&b hudby, to je určite môj hlavný zdroj inšpirácie. Taktiež rád počúvam pre inšpiráciu housové klasiky, blues, soul a hiphop.

Čo používaš na produkciu? Je to len softvér alebo aj hardvér? Možno inšpiruješ mladých slovenských producentov. 🙂
Nepoužívam žiaden hardvér. Robím všetko v jednom. Používam Logic X a kopec samplov na beaty či vst ako Sylenth1, Korg M1, Massive & Spire.

Máš nejaký idol na scéne? Niekoho koho uznáš a my by sme mali o ňom vedieť, pretože je taký super?
Uznávam množstvo ľudí na scéne na základe ich DJských či producentských skills. Stále som veľký fanúšik Luciana. Pre mňa je to jeden z najlepších DJov na svete. To isté platí o Paco Osuna. Ale moja jednotka je Maceo Plex, skvelý DJ a navyše skvelý producent. Jeho hudba je inde! Mali by ste si ho určite omrknúť.

Je pre teba hudba práca alebo ešte stále vášeň a hobby? Čomu okrem hudby sa rád venuješ vo svojom voľnom čase?
Hudba je pre mňa oboje – vášeň a aj práca. Robím to 24 hodín denne, 7 dní v týždni a aj tak to milujem. Beriem to ešte vážnejšie ako kedysi. Ale je to niečo, čo milujem robiť, takže som šťastlivec, že to môžem robiť naplno. Okrem hudby milujem pozerať filmy, prechádzky, hranie hier na PS4 a samozrejme tou najdôležitejšou „vecou“, ktorou trávim teraz čas je môj novonarodený syn.

Veľmi sa na tešíme, že ťa opäť privítame v Trenčíne. Máš nejaký odkaz pre svojich fanúšikov? Na čo sa môžu tešiť na EDMANIA 2017 od teba?
Predchádzajúce show boli úžasné, užil som si ich, takže sa už neviem dočkať, kedy sa vrátim naspäť. Očakávajte množstvo novej hudby, techy sound a tiež kopec vokálov! 🙂 vidíme sa čoskoro!

Share Button

Comments