LUCAS & STEVE V ROZHOVORE: TEŠÍME SA, ŽE SI UŽIJEME SPOLU PORIADNU PARTY

Share Button

V piatok 8. decembra zažije EDMANIA už svoje tretie halové pokračovanie. EDMANIA 2017 sľubuje kvalitný lineup, skvelú audiovizuálnu show, vynikajúcu atmosféru a to všetko na dvoch stagoch! V rozhovore sme vyspovedali dvojicu, ktorá sa predstaví na EUROPA 2 stagi – Lucas & Steve.


Ahojte páni, na Slovensko prichádzate po prvý raz. Tešíte sa?
Áno! Už dlho sme čakali na to, kedy si zahráme na Slovensku, takže je to pre nás naozaj super, že môžeme prísť a užiť si spolu skvelú party. Vždy je to vzrušujúce, keď nevieš, čo očakávať, ale počuli sme, že slovenské publikum je naozaj úžasné. Je to tak?!

Ako sa z vás stalo duo? Je za tým nejaká zvláštna príhoda?
Obaja pochádzame z rovnakého mesta na juhu Holandska. Keď si DJ, tak automaticky poznáš aj ostatných DJov z mesta. Stretli sme sa v klube, kde sme obaja hrali a skvele nám to ladilo po ľudskej stránke. Rozumeli sme si po hudobnej stránke hneď, ako sme spolu začali produkovať. To bolo asi pred piatimi rokmi.

Ste mladí a stali ste sa relatívne rýchlo úspešnými (spomeňme napríklad vystúpenie na Tomorrowlande). Aký bol začiatok vašej kariéry? Bolo to náročné?
Vždy je veľmi náročné vytvoriť svoj vlastný sound tak, aby ťa podľa neho ľudia spoznali. Veríme, že veľa vecí je možných, keď naozaj tvrdo makáš a dáš do toho všetko. A presne tak to robíme. Takmer každý deň, keď nie sme niekde na tour, trávime v štúdiu tvorbou novej hudby a obaja to milujeme!

Máte nejaké idoly? Ľudí, ktorí vás inšpirujú?
Inšpirujú nás rôzne štýly hudby. Získavame inšpiráciu z počúvania jazzu, hip-hopu, popu a taktiež klasickej hudby.

Kde konkrétne hľadáte inšpiráciu pre vašu prácu?
Väčšinou z inej hudby, ale taktiež krásne miesta a krajiny, ktoré v rámci tour navštívime, nás inšpirujú.

Ako spolu pracujete? Máte vyhradené dni, kedy sa stretávate v štúdiu a sústredíte sa na prácu pomedzi cestovanie? Ide to jednoducho alebo sa občas aj pohádate?
Často vymyslíme melódie na tour a potom ich v štúdiu rozpracujeme. Zvyčajne sme v štúdiu obaja spolu.

Tešíme sa, že vás čoskoro privítame v Trenčíne, ale prezraďte našim fanúšikom, čo môžu očakávať od vášho vystúpenia.
Určite budeme hrať množstvo nových trackov, ktoré vyjdú v nasledujúcich mesiacoch. Bude to veľmi energický set!

Máte nejaký odkaz pre svojich fanúšikov?
Ľudia, tešíme sa, že vás stretneme na festivale a dúfame, že si konečne spolu užijeme poriadnu party! Veľmi sa na vás tešíme!

 

Share Button

Comments