SICK INDIVIDUALS V ROZHOVORE: PRI THIS IS SICK SME NIELEN DJI, ALE AJ VJI

Share Button

V piatok 8. decembra zažije EDMANIA už svoje tretie halové pokračovanie. EDMANIA 2017 sľubuje kvalitný lineup, skvelú audiovizuálnu show, vynikajúcu atmosféru a to všetko na dvoch stagoch! V rozhovore sme vyspovedali talentovanú dvojicu, ktorá sa predstaví na EUROPA 2 stagi so špeciálnou show – Sick Individuals.

Na Slovensko neprichádzate po prvý raz, takže slovenské publikum zrejme poznáte. Tešíte sa na váš návrat?
Veľmi sa tešíme, že sa vraciame na Slovensko. Je to krásna krajina a publikum nám vždy odovzdalo veľa energie!

Ako sa z vás stalo duo? Je za tým nejaká zvláštna príhoda?
Stretli sme sa, keď sme obaja študovali Hudobnú kompozíciu a produkciu na vysokej škole v Utrechte v našom rodnom Holandsku. Mali sme zahrať hudbu, ktorú sme vyprodukovali pred krúžkom a obom sa nám veľmi páčilo, čo urobil ten druhý. Stali sa z nás kamaráti a začali sme spoločne produkovať. Našli sme spôsob, ako spolu pracovať v štúdiu, od produkcie cez mix. Ako duo sme začali produkovať v roku 2010 a náš sound sa pomaly vyvíjal od tohto bodu. Od začiatku medzi nami fungovala potrebná chémia na stagi, čo samozrejme tiež veľmi pomohlo. Väčšina ľudí nevie, že pôvodne sme boli traja – ja, Jim a tretí chalan, ktorý robil MC. Je to veľmi časté v holandskej house music. Kecal do mikrofónu a kričal veci ako „títo chlapci sú SICK INDIVIDUALS“ alebo hovoril nám, že „toto vystúpenie bolo SICK“. Neustále používal slovo „sick“! Takže takto vlastne vzniklo naše meno. Rozlúčili sme sa s ním, pretože okrem tejto práce, robil aj fitness inštruktora a mal dve veľké záľuby. Nemohol sa na 100% sústrediť na hudbu a my sme sa tomu chceli odovzdať naozaj naplno.

Máte nejaké idoly? Ľudí, ktorí vás inšpirujú?
V rámci tanečnej hudby je to Daft Punk a Swedish House Mafia!

Kde hľadáte inšpiráciu pre vašu prácu?
Veľa získavame vďaka cestovaniu po celom svete, ale tiež z počúvania iných žánrov ako napríklad klasická hudba alebo jazz. To je pre nás veľmi osviežujúce.

Ako spolu pracujete? Ide to ľahko alebo sa občas aj nezhodnete?
Máme vlastnú budovu s dvoma prispôsobenými štúdiami, kde pracujeme. A samozrejme, že veľa diskutujeme o našich projektoch, ale tento spôsob práce je perfektný!

Máte nejakú horúcu novinku, na ktorú sa môžeme tešiť?
Pred chvíľou sme vydali „Walk Away“ na labele Revealed a naša spolupráca s Hardwellom vyjde začiatkom budúceho roka. Tiež pracujeme na remixoch, nedávno sme vydali remix tracku Your Song od Rita Ora. A práve sme vydali náš vlastný plugin nazvaný The Focus One, na ktorom sme pracovali dva roky.

V Trenčíne vystúpite so svojou špeciálnom „THIS IS SICK SHOW“. Čo môžu vaši fanúšikovia od nej očakávať? V čom je to iné od klasického setu?
Je to vizuálna show, pri ktorej sme zároveň DJmi, VJmi aj MC len my dvaja. Je to vyšší level a pracujeme takmer každý deň, aby sme vyšperkovali túto show.

Máte nejaký odkaz pre vašich fanúšikov?
Dúfame, že sa čoskoro vidíme a ďakujeme za vašu podporu!

 

Share Button

Comments