SUPER8 & TAB:  HUDBA JE PRÍBEH

Share Button

V piatok 8. decembra sa opäť všetci fanúšikovia trance music stretnú v Trenčíne, kde zažije EDMANIA už svoje tretie halové pokračovanie. EDMANIA 2017 sľubuje kvalitný lineup, skvelú audiovizuálnu show, vynikajúcu atmosféru a to všetko na dvoch stagoch! V rozhovore sme vyspovedali dvojicu SUPER8 & TAB.

Pochádzate z Fínska a máte naozaj zaujímavé umelecké mená. Ako vznikli?
Heh, dostávame túto otázku dosť často, ale pokúsime sa… dlhý príbeh v krátkosti: James z Anjunabeets požiadal Miika o meno pre remix, ktorý spravil, počas toho telefonátu Miika pozeral dokumentárny film o filmovom formáte „Super8“, takže si vybral meno odtiaľ. Tab pochádza z Jannovej prezývky Tapi, ktorú mu dali kamaráti.

Obaja ste začali svoje profesionálne kariéry najprv samostatne na labele Anjunabeats. Čo sa stalo, že ste sa rozhodli spolupracovať?
Obaja sme vydávali hudbu na Anjunabeats a pracovali v tom istom štúdiu, takže sme sa prirodzene pokúsili o niečo spoločné. Po trackoch „First Aid“ a „Helsinki Schorchin’“ sme sa rozhodli upustiť od sólových projektov.

Ako sa vám páči spoločná práca? Nie je to občas náročné? Diskusie v štúdiu 😉
Od prvej session v štúdiu sme vedeli, že sa tam deje niečo zázračné, keď spolu pracujeme. Občas treba robiť kompromisy, ale to je len plus, pretože to dodáva nášmu projektu hĺbku. Nezmenili by sme jediný deň, od kedy sme začali pracovať na tomto projekte!

Okrem toho, že ste vydali albumy, single, tiež ste remixovali mnoho trackov pre umelcov ako Armin van Buuren, Ferry Corsten či Paul van Dyk. Máte rešpekt alebo obavy z ich očakávaní, keď na tom pracujete?
Cítime sa poctení, že nás žiadajú, aby sme robili remixy pre talenty a leaderov trance scény. Dáva nám to extra silu, aby sme zo seba dali to najlepšie. A tiež sami veľmi radi hráme niektoré z týchto remixov ako napríklad Above & Beyond „Can’t Sleep“ alebo Luminary „Amsterdam“.

Čo práve teraz pripravujete v štúdiu? Môžeme očakávať nový album?
Bol to pre nás veľmi produktívny rok. Nedávno sme vydali náš ostatný singel „Pressure“ vo vydavateľstve Armind a je toho naplánovaného ešte viac v blízkej budúcnosti. Čo sa týka albumu, uvidíme… Nikdy nehovor nikdy. 

Sledujete mladé talenty, ktoré sa snažia preraziť? Ako môžu podľa vás uspieť?
Máme niekoľko veľkých talentov z Fínska – Taival, Laz Perkins, Rony Rex, napríklad. Každý z nich má unikátny sound, čo je veľmi dôležité a je to zároveň jediný spôsob, ako vyniknúť medzi všetkými dobrými umelcami, ktorí sú navôkol.

Niektoré tracky ste robili v spolupráci s inými umelcami. Dáva vám to novú perspektívu do ďalšej práce?
Milujeme spoluprácu s inými umelcami, pretože vždy dodajú nové nápady a my sa naučíme niečo nové.

Veľa času trávite za DJským pultom. Ako si vyberáte tracky do vašich setov?
Vytvárame playlisty našich obľúbených trackov. Je to ako pripomienka pre nás, ktoré tracky radi hráme. Máme tam väčšinou tak 50-70 trackov, ale bohužiaľ sa dá zahrať za ten čas iba ich časť. Vtedy sa necháme unášať a vyberáme tracky, ktoré cítime, že budú v danej chvíli a na danom mieste najlepšie fungovať.

Tešíme sa na vašu slovenskú premiéru na EDMANIA festivale. Máte nejaký odkaz pre svojich fanúšikov?
Veľmi sa tešíme, že zahráme nové tracky, na ktorých sme v ostatnom čase pracovali a možno si dáme aj pár klasík. Vidíme sa čoskoro!

Share Button

Comments