HYMNA LETA 2019?!

Share Button

Mladý slovenský producent Dlugosh práve vydal novú skladbu, na ktorej pracoval spolu so speváčkou z LA, ktorá je zároveň hymnou tohtoročnej edície festivalu EDMANIA.
Zrýchlený dych, smiech, pohľad do očí. Pokoj v hlave, alebo pulzujúca krv v žilách… Aj to sa nám môže spájať s momentami, ktoré keď sa udejú, majú miesto v našich spomienkach na celý život. Máme ich v hlave roky. Nezáleží, či ide o uletenú noc, prvú lásku, zážitok s kamošmi, či turistický výstup a dych berúci výhľad z vrcholu hory na celé údolie. O takýchto pocitoch a emóciách je nový track mladého slovenského producenta Dlugosha. Jeho meno na domácej scéne príde na um hádam každému, kto má rád jedinečnú a progresívnu elektronickú hudbu . Skladbe THESE ARE THE MOMENTS, na vokáloch dodáva život a energiu sympatická Američanka z LA –  Elly Vee. Jej hlas vdýchol slovám emóciu a je v nich počuť lásku, ktorú prechováva k hudbe a tvorbe ako takej. Skladba je hymnou pre najväčší festival elektronickej hudby na Slovensku – EDMANIA, ktorý sa koná už 4 – krát v Trenčíne.

Prečo práve THESE ARE THE MOMENTS ?

„Pri tvorbe sme sa s týmom zamysleli nad tým, čo jednoznačne charakterizuje každý unikátny festival so srdcom. Prebehli sme si spomienky v hlave a … Boli to spomienky- tie nezabudnuteľné momenty s priateľmi, rýchle, veselé, v danom okamihu prchavé, no jednoznačne také, ktoré sa nám vryjú do pamäte“ vraví Dlugosh.

Chceli sme túto emóciu preniesť aj do videoklipu. Natáčanie priebiehalo vo viacerých slovenských mestách a takisto aj v Rakúsku na pri známom majáku. Náš produkčný tím si týmto projektom sám vytvoril krásne okamihy a spomienky, nakoľko to celé bola jedna veľká jazda. Najťažšie bolo zladiť samotný časový harmonogram, presuny medzi mestami, ale aj načasovanie, keďže sa 90% scén odohráva v noci. Samozrejme jednoducho by sa dali v klipe ukázať ľudia a zábery na dav, kde sa tieto nefalšované  „festivalové“ pocity a emócie priamo nachádzajú na tvárach ľudí. Myslíme si ale, že to môže vidieť každý na zostrihoch a z aftermovies. Preto sme sa rozhodli to poňať trocha inak a dať skladbe príbeh a vdýchnuť jej dušu skrz vizuál. Ten primárne vykresľuje to, ako sa z upnutého podnikateľa, ktorý si len jednoducho prišiel užiť svoj večerný drink, stane čarom osobnosti speváčky človek, ktorý si vie užiť prítomný okamih tu a teraz. Vie sa odviazať, usmiať sa a nebojí sa výziev, ktoré nám niekedy život prináša – zo sekundy na sekundu. Občas sa zdajú šialené, no pokiaľ ich neskúsiš, nikdy nebudeš vedieť ako by dopadli. Tieto momenty bývajú prchavé a ako rýchlo prídu, tak aj zmiznú. Vieš sa nad tým častokrát len pousmiať a byť za ne vďačný.

Aj samotný festival (i keď jeho prípravy trvajú s istými pauzami takmer nepretržite celý rok) môže byť takýmto zážitkom. Dva dni niektorým pravdepodobne zbehnú ako voda, ale ľudia, ktorí si dokážu tieto momenty v prítomnej chvíli naplno užiť, budú ešte dlho spomínať nad nefalšovanými emóciami, ktorými nás elektronická hudba všetkých spája.

Socials:
Elle Vee
https://www.facebook.com/ELLEVEEofficial/
https://www.instagram.com/elleveemusik/

Dlugosh
https://www.instagram.com/dlugoshmusic/
https://www.youtube.com/user/dlugosm5
https://www.facebook.com/dlugosh.official/

Share Button

Comments