Mladý talent z Holandska: Rodičia ma absolútne podporujú!

Share Button

EDMANIA OPEN AIR 2018 počas víkendu 22.-23. júna 2018 bude hostiť 40+ DJov z celého sveta. Priestor na mainstage dostal aj mladý holandský talent Mark Villa, ktorý je pre našinca pomerne neznámy. Vyspovedali sme ho, aby sme vám ho trošku predstavili. Prečítajte si rozhovor s ním.

Ahoj Mark, čoskoro sa predstavíš po prvý raz na Slovensku. Tešíš sa na to?
Totálne! Neviem sa dočkať! Slovensko vyzerá byť krásna krajina a ja som už počul skvelé príbehy o EDMANIA, takže sa veľmi teším, že si tam zahrám.

Si dosť mladý a už si toho dosiahol naozaj veľa – tracky vydané v známych vydavateľstvách, hranie na Tomorrowlande, ale povedz nám, ako to celé začalo.
Všetko to začalo, keď som mal 9 rokov a objavil som Aviciiho hudbu. On ma dostal k tanečnej hudby a odvtedy sa z nej stala jedna z najdôležitejších vecí v mojom živote! Začal som produkovať, keď som mal 14 rokov, objavili ma ľudia z Mixmash Recordings (vydavateľstvo Laidback Luka). Od tohto momentu ma sprevádzajú celou mojou kariérou a aj hudbu vydávame spolu.

Aké máš plány vo svojej DJskej kariére do budúcnosti?
Dúfam, že vytvorím veľa novej hudby v nasledujúcich rokoch. Mojím snom je cestovať po svete, hrať moju hudbu a robiť ľudí šťastnými vďaka mojim trackom.

Čo si myslia tvoji rodičia o DJskom životnom štýle – cestovanie a hranie počas noci v kluboch a na festivaloch? Neboja sa o teba? Podporujú ťa?
Od začiatku boli vždy 100% podporou a ja som im za to veľmi vďačný. Veria mi a od začiatku vedeli, do čoho ideme, pretože vedia o čom je tanečná hudba. Snažím sa ich vziať so sebou vždy, keď sa to dá, pretože to milujem celé prežívať práve s nimi!

Ktorí umelci ťa inšpirujú?
Je ich naozaj mnoho, ale ak by som mal vybrať len pár, tak určite ako prvý Avicii. Je niečo ako môj osobný hrdina a vzor od úplného začiatku. Swedish House Mafia sú tiež obrovskou inšpiráciou pre mňa. Kygo tiež patrí medzi mojich obľúbencov. A v neposlednom rade – veľmi uznávam The Chainsmokers. Drew a Alexa sú podľa mňa absolútne skvelí, ich spôsob práce a ich štýl sú proste úžasné.

Máš nejaký vysnívaný b2b alebo vysnívanú spoluprácu?
Je veľmi veľa skvelých umelcov, takže je ťažko vybrať len jedného. Ak hovoríme o tanečnej scéne, určite by to bolo skvelé s The Chainsmokers alebo Aviciim. Mimo tanečnej scény by som vybral Coldplay, Dua Lipa alebo Post Malone. Títo umelci prinášajú toľko parádnej hudby, takže by bolo nádherné jedného dňa s nimi spolupracovať.

Už sa veľmi tešíme, kedy ťa privítame v Trenčíne. Máš nejaký odkaz pre svojich fanúšikov?
Tiež sa veľmi teším! Nemôžem sa dočkať, kedy sa stretneme. Určite to bude kopec zábavy!

AKTUÁLNE NOVINKY SLEDUJ NA EDMANIA FACEBOOKU a INSTAGRAME
Dvojdňové vstupenky kúpiš za skvelú cenu 54,99€ TU
.

Share Button

Comments